Kilka słów o aplikacji

Często gubię/zapodziewam/dobrze chowam wszelkiego rodzaju paragony czy rachunki, które bywają przydatne np. podczas składania reklamacji. Zdarzało mi się również, że będąc poza domem, pilnie potrzebowałem informacji z umowy/pisma, które miałem schowane głęboko w szufladzie.

Szukałem aplikacji na androida, która by mi pomogła w przechowywaniu elektronicznych kopii takich dokumentów oraz umożliwiła dostęp do nich w każdym momencie.
Niestety nie udało mi się znaleźć aplikacji, która by spełniała wszystkie moje wymagania. Ale jak to się mówi – nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Brak takiej aplikacji jest świetnym powodem, żeby napisać swój pierwszy program na Androida 🙂

Planowałem na początku napisać aplikację w Javie, ale po na myślę stwierdziłem, że spróbuję napisać ją w Scali. Jak szaleć to szaleć! Nie mam doświadczenia w pisaniu aplikacji w Scali, więc jest to również dobra okazja, żeby poduczyć się trochę nowego języka.

Aplikacja, którą chcę napisać, powinna spełniać następujące wymagania:

  • Jako dokumenty mogą być przechowywanie zarówno zdjęcia zrobione aparatem, jak i dokumenty załadowane z systemu plików
  • Dokumenty mogą być wyszukiwane po tagach
  • Pliki powinny być synchronizowane z Google Drive

Są to główne założenia, które traktuje jako minimum, żeby aplikacja była użyteczna.

W trakcie pisania pewnie będę sobie przypominał/zmieniał/dodawał nowe wymagania, aby zrobić aplikację jak najbardziej użyteczną i wygodną w użyciu.

← Previous post

Next post →

2 Comments

  1. PizzowyPotwór

    Świetny pomysł, taka aplikacja będzie mi bardzo przydatna 🙂

  2. Kibicuję!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *